سلام ، به سایت بهترین بیمه خوش آمدید.

چرا به بیمه نیاز داریم؟

چرا به بیمه نیاز داریم؟

تاریخچه بیمه در ایران

 دیگر نمی توان یا به سختی می توان کسی را در ایران پیدا کرد که نام واژه بیمه به گوشش نخورده باشد و با کاربرد آن آشنا نباشد. اما آیا درباره تاریخچه آن هم چیزی می دانیم؟

بیمه تا قبل از سال 1310 هیچ معنا و مفهومی برای ایرانیان نداشت و هیچ گونه نمایندگی یا شعبه ای از آن در کشورمان نبود. درست بعد از قانون ثبت شرکت ها بود که کشورهایی مانند آلمان، اتریش، انگلیس و سوئیس نمایندگی های بیمه را در ایران ثبت کردند که به دلیل حق بیمه بالایی که دریافت می کردند تقریبا امکان استفاده از مزایای آن برای مردم عادی وجود نداشت.

 4 سال بعد، یعنی در سال 1314 لزوم استفاده از بیمه برای همگان روشن شده بود و دیگر رضاشاه هم می دانست که باید یک شرکت بیمه کاملا ایرانی در کشور تاسیس کند. اقدامی که حکومت وقت در این زمینه انجام داد افزایش نظارت و کنترل روی شرکت های بیمه خارجی و تلاش برای به خودکفایی رسیدن در این زمینه بود.

اولین بیمه دولتی در کشورمان سهامی بیمه ایران نام داشت که سرمایه آن کاملا دولتی بود. و اولین شرکت بیمه خصوصی کاملا ایرانیزه هم بیمه شرق نام داشت که در سال 1329 تاسیس شد.حالا همه می دانستند که چرا به بیمه نیاز داریم  و شرکت های بیمه یکی پس از دیگری تاسیس می شدند و خدمتشان را افزایش می دادند. تا سال 1347 ، هقت شرکت خصوصی دیگر در به مجموعه شرکت هایی که خدمات بیمه ارائه می دادند، اضافه شد.

دلیل استفاده از بیمه

تاکنون چند بار در زندگی به کوه مشکلاتی برخورد کرده اید که نه می توان وقوعشان را پیشبینی کرد و نه جلوی آنها را گرفت. این اتفاق ها تاکنون چند بار شما را مجبور کرده اند تا زندگیتان را از صفر شروع کنید؟ چند بار به راهکارهای حل این مشکل فکر کردید و به خودتان قول دادید این آخرین باری باشد که بدون پشتیبان و فکر کردن درباره آینده رو به جلو قدم بردارید؟

راهکار طلایی این مشکل استفاده از طرح های مختلف بیمه است. شما با استفاده از قراردادهای بیمه می توانید با پشتی گرم و مشتی پُر، به سوی آینده قدم بردارید و در صورتی که پایتان لغزید مطمئن باشید که جایی به نام شرکت بیمه وجود دارد که دست شما را بگیرد، از زمین بلندتان کند و به شما کمک نماید تا دوباره سرپا شوید. اگر هنوز قانع نشده اید که وجود بیمه چقدر در زندگی ضروری است.

داستان مصور چرا به بیمه نیازمندیم؟

کمیک چرا به بیمه نیاز داریم؟
داستان مصور چرا به بیمه نیاز داریم؟
کمیک چرا به بیمه نیازداریم اسلاید 3
فرم هنر بصری چرا به بیمه نیازداریم اسلاید 4
اینفوگرافیک چرا به بیمه نیاز داریم اسلاید آخر
به کمک نیاز دارید؟ با ما چت کنید