سلام ، به بهترین بیمه خوش آمدید.

خدمات و پوشش های بیمه سرمایه گذاری

خدمات و پوشش های بیمه سرمایه گذاری

بیمه عمر یکی از بهترین بیمه هایی است که دارای بیمه نامه های مختلفی می باشد و این بیمه نامه ها از پوشش ها و مزایای مختلفی برخوردار می باشند. یکی از انواع بیمه نامه هایی که بیمه عمر ارائه می کند، بیمه سرمایه گذاری می باشد. این بیمه نامه پوششی برای سرمایه گذاری های فرد برای آینده ارائه می کند.

بیمه سرمایه گذاری چیست؟

داشتن برنامه ریزی برای آینده بسیار مهم می باشد، با استفاده از روش های سرمایه گذاری می توان راهی درست برای داشتن آرامش در آینده انتخاب کرد. بیمه عمر دارای انواع مختلفی است. یکی از انواع آن بیمه سرمایه گذاری می باشد. بهتر است پیش از انتخاب بیمه نامه شرایط هر یک از این بیمه ها را بررسی کنید.

 بیمه سرمایه گذاری دارای پوشش و مزایای مختلفی می باشد. در این بیمه فرد می تواند با خریداری پس ‌اندازهای کوچک از تمامی پوشش های این بیمه نامه استفاده کند و در پایان قرارداد به او پرداخت می شود که از مجموعه مبالغ حق بیمه ای که در طول چندین سال پرداخت کرده است، بالاتر و ارزنده تر می باشد. بیمه زمانی، بیمه تمام عمر، بیمه مانده بدهکار انفرادی، بیمه بازنشستگی، بیمه تامین آتیه فرزندان، تامین آتیه خانواده و بیمه تامین آتیه زنان خانه دار از انواع بیمه عمر و سرمایه گذاری محسوب می شوند.

یکی از طرح های مهمی که بیمه عمر دارد، بیمه سرمایه‌گذاری می باشد که این بیمه نامه دارای مزایای مختلفی مثل پوشش و سرمایه‌ گذاری‌ هایی برای آینده فرد بیمه گذار می باشد که از جمله کامل ترین بیمه نامه های بیمه عمر به شمار می‌آید و دارای طرح‌های مختلفی است. بیمه سرمایه گذاری برای زمانی که فرد در حیات است و همچنین برای زمان فوت او پوشش های مختلفی را ارائه می دهد. از جمله مزایای مهم آن می توان به حق بیمه عمر در پایان قرارداد در کنار سود تضمینی که به فرد پرداخت می‌شود، اشاره نمود.

همچنین بخوانید: انواع بیمه عمر

بیمه سرمایه گذاری

خدمات سرمایه گذاری در بیمه عمر

در بیمه سرمایه گذاری پوشش های بیمه از پرداخت اولین قسط حق بیمه آغاز می شود و از همان شروع بیمه پس انداز هایی که از طریق بیمه گذاران به عنوان قسط بیمه پرداخت می شود، سود تضمینی به شکل مرکب و‌روز شمار به فرد تعلق گرفته و پس از پایان دوره بیمه نامه کلیه مبالغی که پس انداز شده اند، به علاوه سود مرکب به فرد بیمه گذار پرداخت خواهد شد. در واقع سرمایه گذاری در این بیمه از طریق جمع آوری پس اندازهای افراد صورت می‌گیرد با این فرق که به پس انداز ها آن ها از همان زمان شروع سرمایه‌گذاری سود ویژه تعلق خواهد گرفت.

تفاوت سرمایه گذاری در بانک و بیمه سرمایه گذاری

بیمه سرمایه گذاری با سپرده گذاری در بانک تفاوت دارد. از جمله این تفاوت ها می توان به این موضوع اشاره کرد که سپرده گذاری در بانک به سرمایه قابل توجه و زیاد برای شروع سرمایه‌گذاری نیاز خواهد داشت. با وجودی که این سرمایه در بیمه سرمایه گذاری از طریق جمع آوری پس اندازهای خرد انجام می‌ شود و سود تضمینی و بهره مرکب آن با هم به فرد تعلق خواهد گرفت. فرق دیگر آن این است که پس از پرداخت نخستین قسط، پوشش های بیمه ای به فرد بیمه شده تعلق می ‌گیرد.

همچنین بخوانید: بهترین بیمه مستمری عمر

بیمه سرمایه گذاری

تعهدات و خسارات تحت پوشش بیمه سرمایه گذاری

بیمه عمر و سرمایه گذاری یکی از کم ریسک ترین و قابل انعطاف پذیر ترین نوع بیمه عمر به شمار می آید. در واقع می‌توان گفت که این بیمه نامه هوشمند می باشد که برای سرمایه های کوچکی که افراد دارند، به عنوان پشتوانه مالی مناسبی خواهد بود. بیمه سرمایه گذاری تضمین مرکبی در کنار سود مشارکت به بیمه داران پرداخت می کند و افراد می توانند بر حسب نیازهای خود و خانواده شان برای شروع میزان سرمایه مورد نیاز برای پوشش خطر فوت را انتخاب کرده و با در نظر گرفتن توان مالی خود نسبت به حق بیمه و نحوه پرداخت آن اقدام کنند. حق بیمه هایی که فرد پرداخت کرده است، بعد از کسر شدن حق بیمه مورد نیاز برای پوشش خود و پوشش های دیگر در صندوق مالی مربوط به فرد ذخیره شده تا در صورت نیاز یا در پایان دوره بتواند از سرمایه‌گذاری و سود تضمینی آن استفاده کند.

پوشش های خاص بیمه عمر و سرمایه گذاری

  • -پوشش های استثنائی و تکمیلی بیمه عمر و سرمایه گذاری
  • -حمایت مالی در صورت از کار افتادگی کلی و دائم بیمه شده به علت حادثه
  • -حمایت مالی در شرایط بیماری های خاص
  • -معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی کلی و دائم بیمه شده

همچنین بخوانید: پرداخت آنلاین حق بیمه

بیمه سرمایه گذاری
به کمک نیاز دارید؟ با ما چت کنید