سلام ، به سایت بهترین بیمه خوش آمدید.

همه چیز در مورد بیمه کرونا

همه چیز در مورد بیمه کرونا

بیمه کرونا چیست؟

آیا می دانید بیمه کرونا چیست و خرید آن چه مزایایی دارد؟ فرقی نمی کند در کدام گروه سنی هستید و یا حوزه کاریتان چیست، این سوالی است که بسیاری از افراد این روزها به دنبال یافتن پاسخ آن می گردند. حالا چرا مردم می خواهند با بهترین بیمه کرونا آشنا شوند؟ مدت زمانی است که ویروس کووید-۱۹ که چندی پیش از کشور چین به تمام کشورهای دنیا انتقال پیدا کرد، جهان را به خود مشغول کرده و مشکلات زیادی را برای مردم ( از مشکلات درمانی گرفته تا مشکلات معیشتی ) به وجود آورده است.

برای دور ماندن از این ویروس باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کرد که یکی از مهم ترین آنها ماندن در خانه تا حد امکان است. اما شرایط زندگی این اجازه را به ما نمی دهد تا مدت زیادی در خانه بمانیم و بنابراین کووید-19 هر لحظه انتظارمان را می کشد.

چرا بیمه کرونا لازم است؟

به دلیل وجود کرونا بسیاری از کسب و کارها با زیان جدی رو به رو شده اند و برخی از این مشاغل حتی به تعطیلی کشیده است. چنین شرایطی خیل عظیمی از افراد را به جرگه بیکاران وارد و شرایط زندگی را برایشان سخت می کند. حالا تصور کنید هزینه های هنگفت درمان نیز به این موارد اضافه شود، قطعا چنین چیزی اکثر مردم را به شدت می ترساند و نیاز به مرجعی برای کمک را افزایش می دهد. از این رو شرکت های بیمه، ایام کرونا را ایامی خاص در نظر گرفته و تدابیر ویژه ای برای گذر از مشکلات آن اندیشیده اند. اما این تدابیر چیست؟
شرکت های بیمه برای جبران خساراتی که این ویروس به مردم وارد می کند، دست به کار شده و این بیمه را در پوشش‎های خود (مثلا بیمه عمر یا از کار افتادگی) قرار داده ‎اند. در این مطلب سعی داریم ریز تا درشت این بیمه را بررسی کرده و پاسخ مناسبی برای این سوال که بیمه کرونا چیست؟ بیابیم. اگر شما هم علاقمند به کسی اطلاعاتی در این زمینه هستید با تیم بهترین بیمه همراه باشید.

تفاوت بیمه بیکاری کرونا و بیمه درمان کرونا

وقتی می‎ خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که بیمه کرونا چیست باید دقت کنیم که منظورمان از آن، بیمه بیکاری کرونا است یا بیمه‎ ای است که هزینه‎ های درمان این بیماری را تحت پوشش خود قرار می‎ دهد. پاسخ دادن به این سوال از این جهت اهمیت دارد که نکاتی که باید در هر کدام از این دو مورد بررسی کنیم، با هم متفاوت است.

تاکنون بیش از 100 هزار نفر در ایران به کووید- 19 مبتلا شده‎ اند و این آمار همچنان رو به افزایش است. بیمه بیکاری کرونا راهکاری است که از سوی برخی از شرکت‎ های بیمه و دولت ارائه می ‎شود تا از مردم در برابر مشکلات معیشتی که کووید- 19 به وجود آورده است، حمایت کند. بیمه درمانی کرونا نیز، خدماتی است که از سوی برخی شرکت ‎های بیمه ارائه می‎شود تا هزینه درمان افراد مبتلا به این ویروس را پوشش دهد. به نظر می‎رسد در شرایط کنونی که ویروس کرونا اقتصاد تمام دنیا را تحت فشار قرار داده و روز به روز نیز افراد بیشتری را درگیر خود می‎ کند، استفاده از چنین بیمه‎ هایی یک راهکار طلایی محسوب می‎ شود. 

مشکلات هزینه های درمان کرونا در زندگی مردم

درحال حاضر با توجه به گسترش جهانی کرونا، این که فکر کنیم ما به هیچ وجه به این ویروس مبتلا نخواهیم شد، منطقی به نظر نمی ‎رسد. این بیماری اگرچه ظاهری شبیه به سرماخوردگی دارد اما چه از نظر خطرناک بودن و چه از نظر هزینه‎ های درمانی که به بار می آورد، کاملا با سرماخوردگی متفاوت است.بنابراین دلیل اصلی استفاده از بیمه درمانی کرونا این است که هزینه ‎های بالای درمان این بیماری پوشش داده شود تا حالا که هر لحظه خطر ابتلا به کووید –19 وجود دارد، حداقل خیالمان بابت هزینه‎ های درمان آن آسوده باشد و هر لحظه با خود به این فکر نکنیم که در صورت ابتلا به کرونا هزینه درمان را چگونه تامین کنیم. هزینه درمان کرونا مانند هر ویروس دیگری تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می‎ گیرد. میزان مبلغی که هر شرکت بیمه می تواند برای شما جبران کند متفاوت است. برای مثال بیمه کرونا سامان تا سقف 30 میلیون تومان را پوشش می‎ دهد.

بیمه کرونا سامان

شرکت بیمه سامان نیز مانند بسیاری از شرکت های دیگر در قالب امراض خاص تا سقف 30 میلیون تومان برای پوشش های کرونا در برخی از طرح های خود مانند آسایش، ممتاز و معمولی و برخی بیمه ها مانند عمر و مسافرتی قرار داده است. نکته بسیار مهم و خوشحال کننده این است که برای استفاده از این پوشش لازم نیست حق بیمه بیشتری پرداخت کنید و اگر یکی از طرح های فوق را دارید، خود به خود این پوشش نیز شامل حالتان خواهد شد.

اینفوگرافی بیمه کرونای سامان

 مزایای بیمه کرونا

حالا که فهمیدیم بیمه کرونا چیست و چرا استفاده از آن در شرایط کنونی ضروری به نظر می‎ رسد، بهتر است با مزایای استفاده از این بیمه نیز آشنا شویم. اولین و مهم ترین مزیت بیمه کرونا این است که شما با پرداخت میزان کمی حق بیمه می‎ توانید خیالتان را بابت هزینه‎ های گزاف این بیماری راحت کنید. بیمه کرونا یک پوشش اضافی برای بیمه عمر، تکمیلی و یا امراض خاص است و بنابراین لازم نیست برای استفاده از آن هزینه بستن یک قرارداد جدید را متحمل شوید. حتی برخی از شرکت‎ های بیمه مانند بیمه سامان آن را به‎ صورت رایگان در بیمه‎ نامه درمان مسافرتی خود اضافه کرده‎ اند. اگرچه این مورد تمام حالات ممکن ابتلا به این ویروس را پوشش نمی ‎دهد اما تا حدی می‎ تواند نگرانی کسانی که همیشه درحال مسافرت هستند را کم کند. برخی از شرکت‎ های بیمه هزینه‎ های فوت ناشی از کرونا را نیز تحت پوشش خود قرار می‎ دهند و این نیز برای بسیاری از افراد که توان تامین این هزینه ‎‎ها را ندارند مزیت بزرگی محسوب می‎ شود.

نحوه پوشش هزینه های درمان کرونا

همانطور که ذکر شد بیمه های مختلف مانند عمر و تکمیلی هزینه های درمان ویروس کووید 19 را نیز در پوشش های خود قرار داده اند. در ادامه بررسی خواهیم کرد که نحوه پوشش در این دو قرارداد چگونه است.


پوشش هزینه های درمان کرونا در بیمه تکمیلی

به طور کلی هزینه های درمانی مربوط به هر ویروسی تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می گیرد. ویروس کرونا نیز از این قاعده مستثنی نیست. اینکه چه چیزهایی و تا چه میزان تحت پوشش قرار می گیرد بستگی به شرکت بیمه و نوع قرارداد شما دارد. مثلا در صورتی که قرارداد بیمه تکمیلی تان هزینه دارو را تحت پوشش قرار می دهد، داروهایی مورد نیاز کرونا نیز تحت این بیمه قرار می گیرد.


پوشش هزینه های درمان کرونا در بیمه عمر

اگرچه بیمه عمر نوعی سرمایه گذاری است اما برخی از امراض خاص را نیز تحت پوشش قرار می دهد. در این قرارداد بسته به شرکت بیمه تا حدودی هزینه های بیماری های خاص مانند سرطان، سکته مغزی، جراحی عروق و در حال حاضر کرونا را جبران می کند.

bime.korona
کلام آخر
 امروزه با شرایطی که ویروس کرونا در جهان ایجاد کرده، یعنی تمام مشاغل و هزینه‎ های جاری زندگی مردم جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است، مردم به اندازه کافی برای شرایط اقتصادی خود نگران هستند و دیگر پتانسیل نگرانی برای هزینه‎ های درمان کرونا را نخواهند داشت. حتی ممکن است برخی از افراد برای اینکه هزینه های درمان را پرداخت نکنند از مراجعه به پزشک فراری باشند. بنابراین در این شرایط نیاز به نوعی از بیمه که خطرات ناشی از کرونا را (خواه خطرات درمان آن، خواه خطرات بیکاری ناشی از آن) جبران کند به‎ شدت حس می ‎شود. 
بیمه کرونا هویت مستقلی ندارد یعنی، ما برای اینکه بتوانیم هزینه های درمان کرونا خود را از شرکت بیمه دریافت کنیم، یک قرارداد جداگانه ثبت نمی کنیم بلکه شرکت‎های مختلف خدمات مربوط به آن را به‎ عنوان پوشش اضافی بیمه‎ های دیگر به مردم ارائه می‎ دهند. این بیمه هزینه درمان و یا هزینه ‎های فوت ناشی از کرونا را جبران می‎ کند. 
کووید- 19 دلواپسی ‎های زیادی را برای بشر به وجود آورده، برای مثال بسیاری را بیکار کرده و ضررهای مالی زیادی به بسیاری از مردم زده است.
 این بیمه کمک می کند، حداقل بخشی از نگرانی‎ ها بابت هزینه ‎های درمان از بین برود شاید اگر بخواهیم شرایط کنونی را در نظر بگیریم بیمه کرونا یکی از موردنیاز ترین بیمه‎ هایی است که باید برای خرید آن اقدام کنیم.تنها چیزی که لازم است در این خرید بدان توجه داشته باشید این است که شرکتی که قصد دارید از خدمات آن استفاده کنید تا چه سقفی هزینه‎ های درمان شما را جبران می ‎کند و میزان حق بیمه‎ ای که برای این پوشش دریافت خواهد کرد، چقدر است. در این مطلب سعی کردیم شما را با یک راهکار آشنا کنیم تا بتوانید با کمک آن خسارات ناشی از این ویروس را جبران کنید. امید است این مقاله برای شما مفید بوده باشد. 
به کمک نیاز دارید؟ با ما چت کنید