سلام ، به بهترین بیمه خوش آمدید.

بیمه تجهیزات الکترونیک

بیمه تجهیزات الکترونیک

اگر شما هم با تجهیزات الکترونیکی سر و کار داشته باشید حتما تا به حال نام بیمه تجهیزات الکترونیک را شنیده اید و این سوال برای شما پیش آمده است که این بیمه چه بیمه ای است و چه خدماتی را به ما ارائه می دهد؟ و آیا خدمات آن مانند خدمات بیمه عمر است؟ این بیمه یکی از زیر مجموعه های بیمه مهندسی است که امروزه بسیاری از افراد علاقه مند به استفاده از آن هستند ولی با این حال بسیاری از افراد اطلاعات بسیار کمی درباره این بیمه دارند. به همین علت ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره بیمه تجهیزات الکترونیک صحبت کنیم و اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین اگر شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعات بیشتر درباره این نوع بیمه هستید با ما در این مطلب همراه باشید.

بیمه تجهیزات الکترونیک چیست؟

بیمه تجهیزات الکترونیک یکی از زیر مجموعه های بسیار پرکاربرد بیمه مهندسی است که امروزه برای جبران خسارت های وارد شده به تجهیزات الکترونیک در شرایط مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و بهترین بیمه برای دستگاه های الکتریکی است. اگر شما هم با تجهیزات این چنینی سر و کار داشته باشد حتما می دانید که آسیب های ناگهانی که می توانند به تجهیزات الکترونیک وارد شوند هزینه های زیادی را به جا می گذارند و معمولا با خسارت های جدی همراه هستند. بنابراین در چنین شرایطی برای کاهش خسارات وارد شده از نظر مالی شما می توانید از بیمه تجهیزات الکترونیک استفاده کنید که خسارت های شما را جبران می کند. این بیمه کلیه تجهیزاتی را شامل می شود که ارزش قطعات الکترونیک آنها بیشتر از ارزش قطعات مکانیکی است که در آن دستگاه ها استفاده شده است. بنابراین در زمان استفاده از این بیمه حتما باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید.

بیمه تجهیزات الکترونیک

همچنین بخوانید: بهترین بیمه برای جوانان

مزایای بیمه تجهیزات الکترونیک چیست؟

اکثر افرادی که از یک دستگاه الکترونیک استفاده می کنند می دانند که این دستگاه ها بیشتر از هر نوع دستگاه دیگری در معرض خطر هستند؟ معمولا آسیب های فیزیکی و آسیب های الکترونیک و یا سوختن یکی از قطعات بیشتر برای دستگاه های الکترونیک پیش می آید و به همین علت نیز معمولا افراد خسارت های جدی را از این نظر تجربه می کنند. حال با استفاده از بیمه تجهیزات الکترونیک شما به راحتی می توانید این خسارت های خود را کاهش داده و جبران کنید. بنابراین استفاده از آن برای هر شخصی که با دستگاه های الکترونیک در ارتباط است لازم و ضروری می باشد.

آیا این بیمه همان گارانتی دستگاه های الکترونیک است؟

احتمالا شما هم مانند بسیاری از افراد گمان کرده اید که این بیمه همان گارانتی دستگاه های الکترونیک است ولی اصلا این چنین نیست. بیمه تجهیزات الکترونیک با گارانتی این دستگاه ها تفاوت های زیادی دارد که یکی از مهمترین آنها خطراتی است که این دو پوشش می دهند. زمانی که دستگاه شما بر اثر افتادن و یا ضربه خراب شده باشد، زمانی که دستگاه شما در اثر آب خوردگی خراب شده باشد و یا زمانی که دستگاه های الکترونیک شما دزدیده شوند شامل گارانتی نمی شوند و شما نمی توانید از گارانتی خود استفاده کنید. در حالی که در بیمه این تجهیزات شما در موارد بیان شده و بسیاری از موارد دیگر که در بخش بعدی اشاره خواهیم کرد می توانید خسارت خود را از بیمه دریافت کنید.

بیمه تجهیزات الکترونیک

همچنین بخوانید: چرا به بیمه نیاز داریم؟

بیمه تجهیزات الکترونیک چه خطراتی را برای این تجهیزات پوشش می دهد؟

  • اگر به دستگاه شما ضربه فیزیکی وارد شده باشد شما می توانید از این بیمه برای جبران خسارت آن استفاده کنید.
  • آب خوردگی یکی دیگر از مهمترین آسیب هایی است که تحت پوشش این بیمه قرار دارد و امکان استفاده از آن برای شما وجود خواهد داشت.
  • یکی از مهمترین خطرات برای دستگاه های الکترونیک نوسانات برق است که خوشبختانه بیمه تجهیزات الکترونیک این مورد را نیز پوشش می دهد.
  • از دیگر موارد می توان به سرقت با شکست حرز، بلایای طبیعی، آتش سوزی و …. اشاره کرد.

مدت زمان استفاده از این بیمه

از زمانی که شما این بیمه را به ثبت برسانید و کارشناسی مربوط به آن انجام شود شما می توانید برای مدت زمان یک سال از بهترین بیمه استفاده کنید. البته نباید این نکته بسیار مهم را فراموش کنید که شما تنها یک بار می توانید این بیمه را برای یک دستگاه الکترونیک خاص مورد استفاده قرار دهید و بعد از استفاده از آن شما می توانید با هزینه ای کمتر دوباره اقدام به شارژ مجدد بیمه خود برای دستگاه مذکور کنید و باز هم می توانید از بیمه تجهیزات الکترونیک خود برای آن دستگاه استفاده کنید. 

بیمه تجهیزات الکترونیک
به کمک نیاز دارید؟ با ما چت کنید