سلام ، به بهترین بیمه خوش آمدید.

بهترین بیمه عمر کدام است؟

بهترین بیمه عمر کدام است؟

ما خانه و اتومبیل خود را بیمه می کنیم، زیرا می خواهیم از ارزشمندترین دارایی های خود در برابر غیر منتظره ترین اتفاقات محافظت کنیم. بیمه عمر به همان شیوه عمل می کند، به موجب آن بیمه شونده حق بیمه را می پردازد، به طوری که ارائه دهنده بیمه در صورت مرگ یا بیماری او مبلغی را پرداخت می کند.  

اما موضوعی که اغلب از سوی مردم مورد پرسش قرار می گیرد این است که: « بهترین بیمه عمر چیست؟» و یا به عبارتی: «بهترین شرکت بیمه عمر کدام است؟» برای پاسخ با بیمه سامان ما همراه باشید.

بیمه نامه عمر یک قرارداد با یک شرکت بیمه است. در ازای پرداخت حق بیمه، شرکت بیمه مبلغی را به عنوان سرمایه برای روزهای بازنشستگی، از کارافتادگی و حتی مرگ بیمه شونده پرداخت می کند. معمولاً انتخاب بهترین بیمه عمر باید بر اساس نیازها و اهداف بیمه شونده انتخاب شود. بیمه عمر کوتاه مدت به طور کلی برای مدت معینی پوشش داده می شود، در حالی که بیمه دائمی، پوشش تمام طول عمر فرد را فراهم می کند. 

همچنین از بیمه عمر می توان برای بازپرداخت وام های مسکن، کمک به بالا بردن یک خانواده جوان تا سن بلوغ، کمک مالی برای افراد ذینفع، مبلغ مالی برای بعد از بازنشستگی و موارد دیگر استفاده کرد. 

برای انتخاب بهترین طول برای مدت زمان بیمه نامه عمر، طول بدهی یا وضعیت مورد نظر خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر برای تأمین مالی سال های تحصیل فرزندانتان در دانشگاه نیاز به بیمه عمر دارید، می توانید بیمه 10 سال را انتخاب کنید. اگر به تازگی خانه ای خریداری کرده اید و وام 30 ساله دارید، احتمالاً به دنبال بیمه عمر 30 ساله خواهید بود.

انواع بیمه نامه عمر

در اینجا انواع مختلف بیمه عمر آورده شده است:

بیمه عمر مدت دار (Term Life Insurance)

 برای مدت زمانی خاص، معمولاً بین 10 تا 30 سال انتخاب می شود و در پایان مدت منقضی می شود، مگر اینکه قابل تبدیل باشد. این بیمه می تواند ارزان ترین گزینه بیمه عمر باشد.

بیمه تمام عمر (Whole Life Insurance)

حق بیمه تعیین شده ای دارد و تا زمانی که پرداخت حق بیمه ادامه داشته باشد معتبر است. این بخشی نووعی از «بیمه عمر دائمی» است.

بیمه عمر جامع (Universal Life Insurance)

همچنین نوعی از بیمه عمر دائمی،گزینه های سرمایه گذاری را ارائه می دهد. حق بیمه ممکن است با گذشت زمان بر اساس نحوه تصمیم گیری برای مدیریت آن تنظیم شود. 

چگونه بهترین بیمه عمر را انتخاب کنیم؟

انتخاب بیمه نامه عمر شبیه به خرید خانه است، به این ترتیب که شما برای چیزی هزینه پرداخت خواهید کرد که بخشی از زندگی شما برای سال های آینده باشد. قبل از خریدن بیمه، باید هر نوع شرکت بیمه را ارزیابی کنید. با این حال، نکات زیر را دنبال کنید تا مطمئن شوید که شرایط بهترین شرکت بیمه عمر چه می توانند باشند:

برنامه ریزی: نخست باید تمام نیازهای بیمه خود را مرور کرده و الزامات خود را به درستی درک کنید. برای آینده و خانواده خود برنامه ریزی کنید. هنگامی که تمام شرایط خود را بررسی کردید، زمان آن رسیده است که تصمیم بگیرید که به چه نوع بیمه عمری نیاز دارید. برای مثال، بیمه عمر کوتاه مدت برای یک دوره خاص از زمان بیمه شونده را پوشش می دهد، در حالی که بیمه تمام عمر برای کل زندگی است.

خدمات مشتری: کار با شرکت بیمه عمر شما نباید دردسرساز باشد. بهترین شرکت ها دارای وب سایت هایی با کاربرد آسان، مشاوره آنلاین، پاسخگو بودن و نمایندگی ها و شعب مختلف در سرتاسر کشور هستند. در مورد انتخاب بهترین بیمه عمر نیاز است که خدمات مشتری که شرکت های بیمه ارائه می دهند را مورد برسی قرار دهید.

خط مشی ها: همه شرکت های بیمه عمر خط مشی های مختلفی را ارائه می دهند. برای این منظور از شرکتی خدمات بیمه دریافت کنید که مطابق بر نیازهای شما عمل کند. برای این منظور خط مشی ها و سیاست ها شرکت های بیمه را بررسی کنید تا ببینید میزان حق بیمه، گزینه های حق پرداخت (یک ماهه، دو ماهه یا شش ماهه)، انتخاب های دوره ای (مدت زمان ارائه بیمه عمر) و نرخ بازده ارزش پول نقد (برای بیمه تمام عمر) چگونه است.

اعتبار شرکت: احتمالاً شرکت هایی که اعتبار بیشتری در نزد مردم دارند، کمتر دچار مشکل مالی می شوند و احتمالاً شما یا عزیزانتان را برای همه عمر حمایت می کنند. سابقه هر شرکت را نیز بررسی کنید و ببینید نظرات مشتریان در مورد خدمات این شرکت ها چیستند. نام و آوازه بیشتر یک شرکت بیمه، می تواند دال بر اعتبار آن باشد.

بهترین بیمه عمر باید چه ویژگی داشته باشد؟

بهتری شرکت ارائه دهنده بیمه عمر باید ویژگی های زیر را دارا باشد:

 • سود پرداختی (مجموع حق بیمه های پرداختی و سودهایی است که در این مدت به آن تعلق گرفته است) مناسبی داشته باشد.
 • پوشش های اضافی مانند شرایط پزشکی، نقص عضو، از کارافتادگی، و بیماری های خاص را ارائه دهد.

 • شرکت بیمه باید سطح توانگری بالایی داشته باشید و بتواند اندوخته عمر فرد را به راحتی پرداخت کند (سطح توانگری شرکت های بیمه هر ساله توسط بیمه مرکزی اعلام می شود که در پنح سطح است)

 • سود پرداختی (مجموع حق بیمه های پرداختی و سودهایی است که در این مدت به آن تعلق گرفته است) مناسبی داشته باشد.

 • نحوه پرداخت اینترنتی حق بیمه عمر یک مزیت عالی است.

 • دارا بودن تنوع گسترده در انواع بیمه عمر باشد.

 • امنیت مالی و آرامش خاطر برای افراد داشته باشد.

 • شرکت بیمه خوب باید بر اساس نیاز مشتری بیمه نامه عمر او را طراحی کند تا بیمه گذار بتواند از همه مزایای بیمه اش استفاده کند.

 • بهترین بیمه عمر باید وام دهی خوبی داشته باشد.

 • انعطاف پذیری در استفاده از پرداخت و دریافت وجوه بیمه عمر وجود داشته باشد.

 • وجود قیمت های متفاوت باعث می شود بیمه گذار بر حسب مقدار بودجه پرداختی خود اقدام کند.

بهترین بیمه عمر کدام است؟

life ens

بهترین بیمه عمر از نظر کارشناسان باید مطابق بر معیارها، خدمات و استاندارهای پوش بیمه باشد. در این میان، بیمه عمر سامان به دلیل دارا بودن همه شرایط و استانداردهای لازم، به عنوان یکی از بهترین شرکت های بیمه در کشور معرفی شده است. دلیل این موضوع را می توان ناشی از مزایای بی مانند این شرکت به شرح زیر دانست:

 

 • اعتبار و سابقه طولانی در ارائه بهترین بیمه های عمر

 • دارای تنوع گسترده در انواع بیمه های عمر اعم از سرمایه‌ گذاری، مستمری، درمان تکمیلی، از کار افتادگی، سرمایه فوت و سرمایه زندگی

 • بهترین بیمه عمر از نظر سود دهی

 • بالاترین سقف تعهدات در پوشش امراض خاص (تا 30 بیماری را پوشش می دهد) و درمان سرطان، پوشش‌ های جدید بستری بیمارستانی و بیمه جامع اموال (سرقت، زلزله، کالای دیجتیال، موبایل، تبلت، لپ تاپ و موارد دیگر)

 • بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان بر اساس شرایط و نیازهای بیمه گذار کاملاً انعطاف پذیر است.

 • انعطا‌ف پذیری در پرداخت حق بیمه بسته به میزان درآمد هر شخص

 • پرداخت سود تضمینی و مشارکتی به صورت روز شمار و مرکب در اندوخته بیمه عمر

 • امکان دریافت وام تا ۹۰% حساب اندوخته از پایان سال اول

 • برداشت از حساب اندوخته از پایان سال اول

 • امکان تبدیل تمام یا بخشی از حساب اندوخته به مستمری و بازنشستگی

 • پرداخت سرمایه ای بالغ بر سه برابر سرمایه فوت، در صورت فوت ناشی از حادثه فرد بیمه شده

 • امکان بیمه شدن از بدو تولد تا سن ۷۰ سالگی

 • پرداخت سرمایه از کار افتادگی برابر مبلغ سرمایه فوت هر سال در صورت از کارافتادگی دائم فرد بیمه شده

 • معافیت بیمه‌ گذار از پرداخت حق بیمه به مدت ۱۰ سال در صورت از کارافتادگی کامل بر اثر بیماری یا حادثه

 • پرداخت دو برابر حق بیمه سالیانه به مدت ۱۰ سال در صورت از کار افتادگی کامل و دائم

 • پرداخت هزینه ‌های درمانی در صورت بروز بیماری ‌های صعب ‌العلاج تا سقف۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

 • ارائه پوشش سرمایه فوت عادی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان

 • معافیت مالیاتی سرمایه بیمه عمر و همچنین اندوخته حاصل از سرمایه‌ گذاری ها

کلام آخر

اگر افراد به خود و خانواده شان اهمیت می دهند، باید توجه بیشتری به انتخاب بهترین بیمه عمر داشته باشند. وقتی خانواده دارید (همسر و فرزندان)، باید اطمینان حاصل کنید که آنها در آینده از نظر مالی تأمین هستند. در چنین مسائلی، صرفه جویی در هزینه ها راه حل ایده آل نیست! 

یافتن بیمه عمر نامناسب و گاهاً ارزان، می تواند در حال حاضر موجب صرفه جویی در هزینه شما شود، اما در دراز مدت هنگامی که عزیزان شما واقعاً به ثبات مالی احتیاج دارند، بیمه عمر نامناسب نمی تواند جوابگوی آنها باشد. بنابراین، سعی کنید در انتخاب بیمه عمر نهایت دقت را به خرج دهید تا بتوانید یک پشتوانه مالی خوب و آینده نگرانه داشته باشید.

به کمک نیاز دارید؟ با ما چت کنید