سلام ، به سایت بهترین بیمه خوش آمدید.

بهترین بیمه تکمیلی

بهترین بیمه تکمیلی

اگر شما به دنبال بهترین بیمه تکمیلی هستید بهتر است بدانید که تمام  بیمه های تکمیلی هر کدام تعهدات مختلفی را ارائه می دهند که انتخاب هر کدام از آنها بسته به میزان تقاضای فرد و شرایط شما دارد. پس ارزان ترین بیمه های تکمیلی نمی توانند لزوما بهترین خدمات و پوشش ها را در اختیار افراد قرار دهند؛ زیرا مراکز بیمه گذار در هنگام بروز خسارت به فرد تنها متناسب با قیمت بیمه تکمیلی، خدمات لازم را به فرد خواهد داد، به فرض مثال بیمه های تکمیلی ارزان قیمت  اغلب پوشش دندان پزشکی ندارند و برای دیگر پوشش ها هم سقف کمی را در نظر می گیرند. پس ببینیم بهترین بیمه تکمیلی چه نوع بیمه ای می باشد؟

بهترین بیمه تکمیلی

بهترین و مناسب ترین بیمه تکمیلی

اگر می خواهید خود را تحت پوشش بهترین بیمه تکمیلی قرار دهید حتما به مواردی از قبیل:

 • – دوره انتظار بیمه انتخاب شده خود
 • – پوشش ها
 • – تعهدات
 • – شرایط پرداخت حق بیمه

و بسیاری موارد دیگر توجه داشته باشید. مثلا دوره انتظار عمل سزارین در بیمه های تکمیلی مختلف ممکن است بین صفر تا 9 ماه متغیر باشد که این تعیین دوره تنها به تعداد اعضای بیمه گروهی و خدمات متفاوت مراکز بیمه گذار بستگی دارد. پس چنانچه قصد دارید تا بهترین بیمه درمانی تکمیلی را استفاده نمایید بهتر است قبل از هر گونه اقدامی بدانید که  شرکت های بیمه گر می توانند خدمات مختلفی در قالب

 • – بیمه اشخاص
 • – بیمه اموال
 • – بیمه های مسئولیت مدنی
 • – بیمه مهندسی
 • – بیمه های خاص
 • و… ارائه دهند که در این میان بیمه تکمیلی یکی از شاخه های بیمه اشخاص به شمار می آید و غالبا به دو زیر مجموعه بیمه تکمیلی گروهی و همچنان بیمه تکمیلی خانواده دسته بندی می گردد.

همچنین بخوانید: چرا به بیمه نیاز داریم؟

بهترین بیمه تکمیلی

انتخاب بهترین بیمه تکمیلی

این روزها با توجه به استقبال زیادی که از بیمه های تکمیلی گروهی صورت گرفته است بنابراین شرکت های بیمه ای خدمات اصولا بیمه های اشخاص را به ارائه دادن بیمه تکمیلی گروهی اختصاص داده اند. البته برخی از مراکز بیمه گذار نیز در راستای بیمه تکمیلی گروهی نیز بیمه تکمیلی انفرادی و همچنان پوشش های دیگری نظیر بیمه تکمیلی خانواده را در اختیار متقاضیان قرار می دهند که انتخاب هر کدام از این نوع پوشش ها و خدمات بسته به بودجه و نظر خود شما دارد.

پس برای دستیابی به بهترین بیمه تکمیلی لازم است تا بررسی های درستی از:

 • – قیمت بیمه تکمیلی
 • – طرح بیمه تکمیلی
 • – تعهدات بیمه تکمیلی
 • – انتخاب تعهدات بیمه تکمیلی
 • – پوشش های بیمه تکمیلی
 • – مراکز درمانی طرف قرار داد با بیمه تکمیلی

و بسیاری فاکتورهای مهم دیگر را انجام دهید.

قیمت بهترین بیمه تکمیلی

قطعا مهمترین موضوع در بحث انتخاب بهترین بیمه تکمیلی مسئله قیمت بیمه تکمیلی می باشد؛ زیرا مشخص ترین عامل تاثیر گذار در نوع بیمه تکمیلی یقینا پرداخت قیمت حق بیمه است. چرا که شما با خرید نمونه ای از بیمه های تکمیلی در نظر دارید تا در مواقع مختلف بار سنگین درمانی را از دوش خود بردارید. پس در زمان انتخاب نوع بیمه خود و قیمت آن حتما در قبال پرداخت حق بیمه نیز میزان سقف تعهدات مرکز بیمه گر و تعداد افراد بیمه شده در این گروه را حتما مورد بررسی قرار دهید  تا در هنگام بیماری با مشکلات بیمه ای رو به رو نشوید.

همچنین بخوانید: همه چیز درباره بیمه کرونا

بهترین بیمه تکمیلی

مهمترین موضوع در بیمه های تکمیلی

یک مسئله مهمی که در خرید بیمه های تکمیلی وجود دارد موضوع فرانشیز است. این مورد مربوط به پرداخت بخشی از هزینه های درمانی توسط خود بیمار می باشد. پس در هنگام انتخاب نوع بیمه تکمیلی لازم است تا در مورد میزان فرانشیز بیمه خود سوالاتی داشته باشید. امروزه بیشتر بیمه های تکمیلی انفرادی میزان مشخصی بین 0_30 درصد را برای موضوع فرانشیز قرار داده اند که باز هم دریافت این میزان درصد تماما بستگی به شرکت بیمه دارد. لذا سعی کنید بدون تحقیقات انجام داده نسبت به خرید بیمه های تکمیلی اقدام نکنید و تمام جوانب کار را در زمان بروز بیماری و جراحی های مختلف در نظر بگیرید.

 یک نکته مهم در خصوص بیمه های تکمیلی

یکی از فاکتورهای مهمی که غالبا در خصوص خرید بهترین بیمه تکمیلی حائز اهمیت می باشد تنوع و تعداد مکان های هایی است که می توانند طرف قرار داد بیمه شما باشند. پس سعی کنید بیمه ای را انتخاب کنید که مراکز درمانی بیشتری را در سطح شهر دارد و در زمان مسافرت به هر شهری می توانید از بیمه خود نیز استفاده نمایید؛ چرا که پراکندگی مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه های تکمیلی می توانند شرایط مناسب تری را برای شما مهیا سازند، از طرفی با مراجعه به بیمارستان های مربوطه شما امکان استفاده از خدمات رایگان را دارید. بنابراین زیاد بودن مراکز خدمات درمانی که قطعا طرف قرارداد با نوع بیمه شما هستند می تواند در زمان و هزینه های شما صرفه جویی های زیادی را به عمل آورند.


همچنین بخوانید: فرانشیز بیمه چیست؟

به کمک نیاز دارید؟ با ما چت کنید