سلام ، به سایت بهترین بیمه خوش آمدید.

بهترین بیمه آتش سوزی

بهترین بیمه آتش سوزی

آتش‎ سوزی را باید یکی از حوادث غیرمتقربه دانست که زیاد شاهد آن هستیم و احتمال پیش آمدنش برای هر کسی وجود دارد. برای همه مردم بسیار مهم است که اموالی که سال ‎ها وقت و انرژی خود را برای جمع کردن آن گذاشته اند، از خطر دور شود اگرچه این غیرممکن است که جلوی برخی از حوادث را بگیریم اما می‎ توانیم با بیمه کردن خود و اموالمان راهی برای جبران خسارات داشته باشیم. بیمه آتش سوزی که بیمه آتش سوزی منازل نیز شامل آن می ‎شود را باید یکی از رایج‎ ترین و محبوب‎ ترین انواع بیمه در ایران دانست. خرید بیمه آتش سوزی از جمله موارد مهمی ‎است که نباید از آن غافل ماند. امروزه بیمه آتش سوزی موارد بسیاری را تحت پوشش قرار می ‎دهد و در انواع مختلفی صادر می شود. بنابراین بهتر است قبل از خرید آن اطلاعات کافی را درباره آن به‎دست آوریم.

در شهری مانند تهران ممکن است حادثه آتش سوزی با توجه به تراکم بالای شهری دچار پیشروی سریع شده و از این رو خسارات زیادی را به بار آورد. در یک کلام می‎ توان گفت در کلانشهرهای این چنینی حداقل استفاده از بیمه آتش سوزی ساختمان به یک امر ضروری بدل شده است. در این مطلب به بررسی اینکه بهترین بیمه آتش سوزی کدام است، پرداخته و به طور شفاف لزوم و به صرفه بودن خرید این قرارداد را برای شما توضیح خواهیم داد. با  بهترین بیمه همراه باشید.

  

همه ساله اخبار گوناگونی درمورد حوادث آتش سوزی، خصوصا آتش سوزی در منازل از از گوشه و کنار کشور به گوش می ‎رسد. اخبار را هم که کنار بگذاریم در نزدیک خانه، محل کار، دانشگاه و هر جای دیگری که رفت و آمد دارید، هر چند یک بار ماشین آتش نشانی را می‎ بینید که برای خاموش کردن آتش به جایی می‎ رود. به‎ طوری که سالانه در کشور ما آمار حوادث آتش‎ سوزی حدود 50 هزار حادثه تخمین زده می‎ شود. با توجه به این آمار استفاده از بیمه آتش سوزی ضروری به نظر می ‎رسد.

بیمه مربوط به آتش ‎سوزی دارای شرایط مناسب و حق بیمه بسیار ناچیزی درمیان انواع بیمه ها است. اما با وجود قیمتش بسیار بیمه مفید و لازمی است. از همین رو به همه مردم خرید این بیمه نامه به خصوص در کلان شهرهایی مثل تهران که ممکن است بر ساخت و سازهای ساختمان های جدید نظارت های خوبی صورت نپذیرد و همچنین در ساختمان های قدیم ممکن است موارد ایمنی به خوبی بازرسی و مورد توجه قرار نگیرد؛ به شدت توصیه می‎ گردد.

بیمه آتش سوزی سامان

انواع پوشش بیمه آتش سوزی

برای بسیاری از ما این سوال پیش می‎ آید که بیمه آتش سوزی چه خطراتی را پوشش می‎ دهد. در پاسخ به این سوال باید گفت، این بیمه مانند دیگر بیمه های بدنه دو دسته از خسارات را تحت پوشش قرار می ‎دهد که شامل خسارت اصلی و خسارت اضافی می شوند. لازم است بدانید که هر دو دسته فوق شامل خسارت مالی هستند و هیچ گونه تعهدی نسبت به خسارات جانبی نخواهد داشت.

پوشش های اصلی بیمه آتش سوزی که خسارت اصلی این بیمه باید گفت این خسارات جزو لاینفک این بیمه آتش سوزی هستند و باید آنها را به قرار زیر دانست:

آتش: ترکیب شدن هر نوع ماده با اکسیژن که منجر به تولید شعله شده باشد در این گروه قرار خواهد گرفت که در واقع باید گفت منشاء بیشتر حوادث آتش سوزی همین است.

انفجار: هنگامی که انرژی فروانی بر اثر تخلیه ناگهانی گاز یا بخار اتفاق افتد موجب بروز خساراتی می‎ شود که این خسارات را باید در دسته انفجار قرار داد. لازم به ذکر است که هر نوع انفجاری را نمی توان تحت پوشش این بیمه قرار ‎داد. به‎ عنوان مثال انفجاری که در اثر فعل و انفعالات هسته ای رخ داده باشد تخت پوشش بیمه آتش سوزی قرار نمی‎ گیرد.

صاعقه: به تخلیه الکتریکی که میان دو ابر یا بین ابر و زمین رخ دهد و باعث ایجاد خسارت شود، صاعقه می‎ گویند. صاعقه نیز در دسته خطرات اصلی قرار خواهد گرفت.

پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی

خطرات اضافی یا تبعی: دسته ‎ای دیگر از خسارات وجود دارد که لازم است پوشش آنها به‎ صورت جداگانه خریداری شده و به بیمه نامه اضافه شود. موثرترین عامل در تعیین قیمت نهایی این بیمه را باید خطرات اضافی دانست که انتخاب آنها توسط بیمه گذار صورت می ‎گیرد. جهت خرید هر یک از پوشش های اضافی خرید خطرات اصلی لازم است بدانید که بیشتر شرکت های بیمه تنها بخش محدودی خطرات را تحت پوشش قرار می ‎دهند. بنابراین نباید از آنها انتظار جبران خسارت برای همه خطرات را دانست. اما به طور کلی خسارات اضافی شامل موارد زیر هستند: 

 • پوشش بلایای طبیعی: طوفان و تندباد، سیل و طغیان آب، زلزله و آتشفشان، ریزش، رانش و فروکش کردن زمین
 • پوشش ترکیدگی لوله بیمه آتش سوزی ترکیدن لوله آب
 • پوشش برف و باران بیمه آتش سوزی ضایعات آب برف و باران
 • پوشش سقوط هواپیما
 • پوشش شخص ثالث بیمه: مسئولیت خسارت ناشی از انفجار و آتش سوزی وارد شده به همسایگان
 • پوشش انفجار ظروف: انفجار ظروف تحت فشار صنعتی
 • پوشش برف سنگین: ریزش سقف ناشی از سنگینی برف
 • پوشش سقوط بهمن
 • پوشش صنعتی: نشت دستگاه آب افشان
 • پوشش سرقت: سرقت با شکست حرز
 • پوشش شکست شیشه
 • پوشش پاکسازی بیمه: هزینه پاکسازی و برداشت ضایعات

مدت زمان بیمه نامه آتش سوزی

مدت زمان بیمه آتش سوزی سه حالت دارد. این بیمه نامه ممکن است بلند مدت و یا کوتاه مدت و یکساله باشد. در بیمه نامه های یکساله همه شرایط تعیین شده است. در این نوع بیمه نامه ها براساس درصدی از حق بیمه یک ساله حق بیمه تعیین می‎ شود. به این صورت که هر چه تعداد روزها بیشتر شده شوند، از نظر اقتصادی به برای شما صرفه تر خواهد بود. مثلا احتمال دارد برای 5 روز بیمه نوع آتش سوزی به صورت 5 درصد حق بیمه نامه سالانه محاسبه شود و از 6 روز تا 15 روز حق بیمه سالانه به صورت 10 درصد محاسبه گردد. توصیه می‎ شود درصورت داشتن تمکن مالی و ثبات شرایط اقتصادی بیمه با تعداد روزهای بیشتر را انتخاب کنید زیرا، از نظر اقتصادی خرید این بیمه نامه بلند مدت به صرفه‎ تر بهتر خواهد بود. 

جالب است بدانید در این نوع بیمه نامه، آن سرمایه ای که بیمه کرده اید، بدون دریافت حق بیمه اضافی به ‎صورت خود به خود افزایش پیدا می‎ کند و با توجه به شرایط خصوصی که درج می‎ شود، شرکت بیمه درصدی از تورمی‎ که بر آن اعمال می ‎شود را به آن اضافه می‎ کند.

مراحل خرید بیمه آتش سوزی

خرید بیمه ای که برای آتش سوزی منازل و موارد دیگر وجود دارد شامل مراحل مختلفی است. اولین مرحله اعلام سرمایه توسط فرد متقاضی است. در این مرحله متقاضی خرید بیمه مربوط به آتش سوزی لازم است فرمی ‎را پر کند که آن فرم برای هر کدام از شرکت های بیمه به‎ صورت متفاوتی طراحی شده است. در این فرم، متقاضی باید همه سرمایه ای که قصد بیمه کردن آن را دارد (شامل بنا و لوازم) به شرکت بیمه اعلام نماید.

در مرحله دوم فرم پیشنهادی توسط نماینده بیمه بررسی خواهد شد. نمایندگی درخواست متقاضی را بررسی می ‎کند و پس از آن در شرایطی قرار می‎ دهد که ممکن است دو حالت باشد یا کارشناس برای ارائه گزارش نسبت به سرمایه متقاضی بیمه به محل مورد نظر بیمه اعزام می ‎گردد و یا به اظهاراتی که بیمه گذار اعلام کرده استناد خواهد شد.

در ساختمان های صنعتی و غیرصنعتی که قرار است مشمول بیمه آتش سوزی شوند اعزام کارشناس به محل حتما صورت خواهد گرفت. اما در مورد بیمه آتش سوزی ساختمان مسکونی ممکن است دو حالت پیش بیاید که در این دو حالت نیازی به اعزام کارشناس نیست. این دو حالت به شرح زیر است:

 هزینه ای که برای ساخت هر متر مربع از بنا صورت گرفته معادل 5میلیون و 300هزار و یا کمتر در تهران باشد و در شهرستان ها از 2میلیون کمتر باشد. در حالت دیگر باید ارزش لوازم منزل از 70 درصد بنا کم ارزش تر باشد.

خرید اینترنتی بیمه آتش سوزی

امروزه از طریق اپلیکیشن ها و یا سایت های اینترنتی نیز می‎ توان خرید اینترنتی بیمه آتش سوزی را انجام داد و کار را برای خود ساده کرد. در این سایت ها محاسبه آنلاین بیمه آتش سوزی صورت می‎ گیرد. با این راهکار می‎توانید در وقت و هزینه خود صرفه‎ جویی کنید. برای محاسبه آنلاین باید چند مرحله زیر را گذراند:

قیمت بیمه آتش سوزی شرکت های مختلف را مقایسه نمایید. برای مثال ممکن است قیمت بیمه آتش سوزی سامان نسبت به دیگر شرکت های بیمه متفاوت باشد.

از پوشش هایی که هر شرکت ارائه می‎ دهد آگاه شوید.

نحوه تاثیرگذاری هر پوشش اضافی بر قیمت نهایی حق بیمه را ببینید.

از تخفیف های دائمی‎ و مناسبتی که شرکت های بیمه در نظر می‎ گیرند، استفاده نمایید.

در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که بیمه آتش سوزی سامان یکی از انواع بیمه هایی است که می ‎توان آن را آنلاین خریداری کرد و اطلاعات لازم درباره محاسبه را هم به راحت از سایت آن دریافت کرد.

به کمک نیاز دارید؟ با ما چت کنید